Pis su kaçağı tespiti Evimizin veya iş yerimizin pis su boruları plastik oldukları için zaman içersinde özelliğini kaybetmektedir. Plastik borular pis atık suları zızdırmaya başlamakta dairede iseniz bir alt komşunuza zarar vermekte akmaktadır. Ayrıca rahatsız edici kokuya sebep olmaktadır. Bu tip plastik atık su borulanızın acilen değişmesi gerekmektedir. Burada zaman önemlidir. En kısa zamanda. Buradaki amaç bu iş yapılacağı kesin ama noktasal pis su kaçağının tesbiti gerekmektedir. Bu hem size eknomik olarak diğer bir boyutuda evinizin yada iş yerinizin komple arıza acaba nerede sorusuna cevap olacaktır. Bu aşamadan sonra teknolojiden faydalanılmaktadır. Bu konda teknoloji baya yol almıştır.
Kırmadan Temiz su kaçak tespiti

Eski yöntemle temiz su kaçağını bulmaya çalışmak başlı başına zahmetli ve bir o kadar da masraflı bir iştir. Tahminlere dayalı olarak temiz su kaçağı tespiti yapılması evin heryerinin kırılıp dökülmesine neden olur.

Kırmadan temiz su kaçağı tesbiti Gelişen teknoloji sayesinde tüm bu kırma dökme işlemlerine gerek kalmadan, cihazlarla çok hızlı bir biçimde tespit ediliyor ve ufak bir alanda yapılan tamirat ile sorun gideriliyor.

Kameralı Temiz su kaçak tespiti

Kameralı temiz su kaçağı tesbiti işleminde, so model teknolojik termal görüntüleme kamerası kullanılmaktadır.Son Model Termal görüntüleme kamerası evin heryerinden geçen temiz su tesisatını ve temiz su birikintilerini canlı bir biçimde görüntüler. Kamera sayesinde yanlış bir yerin kırılma veya dökülmesi önlenir.
Termal kamera görüntüleri ile tespit edilen bölgeler daha sonra akuistik dinleme cihazları ile dinlemeye alınır,temiz su sızıntının kesin doğrulaması için akustik dinleme şarttır. Daha sonrasında ise nem ölçer cihazlar ile bölgedeki nem miktarına da bakılarak kesin tespit yapılır ve temiz su kaçağı nokta atışı bulunur